Moje konto Moje konto

Drut do lutospawania CuSi3 fi 0,8 15kg

1600.00
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 15 kg

Opis produktu Drut do lutospawania CuSi3 fi 0,8 15kg

 

Lutospawanie jest stosowane przede wszystkim do łączenia cienkich blach ocynkowanych oraz miedzi ze stalą w przemyśle samochodowym, budowie urządzeń wentylacyjnych i kontenerów itp. Lutospawanie umożliwia wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk występujących podczas spawania metodą MIG/MAG: porowatośc spoin, stosunkowo dużą ilość rozprysków oraz szeroką strefę wpływów ciepła powodującą wypalenie powłoki ochronnej.

Główna cecha lutospawania to ochrona antykorozyjna połączonych elementów, spawane materiały nagrzewane są max do temp. ok 1050°C, co zmniejsza ryzyko spalenia powłoki cynkowej. Spawać należy w osłonie argonu lub mieszanek  M12 lub M13. Lutospawanie najlepiej prowadzić techniką w lewo, z odchyleniem uchwytu od pionu pod kątem 30-40°, takie odchylenie powoduje mniejsze wprowadzenie ciepła, dzięki czemu tylko nieznaczna część cynku z powłoki paruje a przenoszenie kropli z łuku jest stabilniejsze. W efekcie mamy płaską i szeroką lutospoinę oraz ograniczoną ilość rozprysków.


Drut do spawania w półautomatach MIG/MAG wyposażonych w program lutospawania. Zaleca się wymianę prowadnika drutu ze stalowego na teflonowy oraz wymianę rolek na rolki z rowkami "U" tak jak przy aluminium.


Drut również można zastosować do spawania miedzi i stopów miedziano-krzemowych

 
PN-EN 14640: S Cu 6560 (CuSi3)

AWS A5.7: ER CuSi-A
 

  • średnica drutu: 0,8mm
  • średnica szpuli: 300mm
  • waga szpuli: 15kg


Masz pytania?

:
:
:
:

Opinie

Ocena:

Poleć produkt

:
:
: