Moje konto Moje konto

MIG 315A BI-PULSE 321 MMA Synergia 4x4

4400.00
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 35 kg

Producent: Welder Fantasy

Opis produktu MIG 315A BI-PULSE 321 MMA Synergia 4x4

Urządzenie Welder Fantasy BI-PULSE 321 to nowoczesne, synergiczne źródło inwerterowe oferujące wiele możliwości przy wykonywaniu prac spawalniczych. Jego główne zalety to możliwość spawania z wykorzystaniem prądu o pojedynczej lub podwójnej pulsacji w trybie MIG lub MAG oraz możliwość wykorzystania ustawień synergicznych.

 

Niezawodność oraz szeroki wachlarz zastosowań urządzeń sprawiają, że zadowolą one nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wielofunkcyjny, inwerterowy półautomat spawalniczy Welder Fantasy BI-PULSE 321, wyposażony w 4-rolkowy podajnik drutu jest przeznaczony do ręcznego spawania łukowego metali i stopów metali metodami:

 

* MIG/MAG z opcją podwójnego pulsu,

* MIG/MAG z opcją pojedynczego pulsu,

* MIG/MAG - spawanie ciągłe,

* Spawanie punktowe SPOT,

* MMA.

 

 

 

Intuicyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Dzięki ustawieniom synergicznym możliwe jest automatyczne dobieranie parametrów spawania do średnicy drutu oraz gazu osłonowego. Po wybraniu gazu, w jakim chcemy spawać na wyświetlaczu pojawia sie informacja o średnicach drutu spawalniczego dostępnych w danym programie. Poszczególne programy spawania zostały szczegółowo przedstawione w tabeli poniżej.


Urządzenie posiada płynną regulację napięcia i natężenia prądu spawania oraz jest wyposażone w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem się układów scalonych.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii IGBT oraz wysokiej jakości podzespołów, urządzenia BI-PULSE 321 idealnie nadają się do prowadzenia profesjonalnych prac spawalniczych w takich gałęziach przemysłu jak motoryzacja, konstrukcje metalowe oraz wiele innych.

Technologia IGBT - ang. Insulated Gate Bipolar Transistor - to   nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

MIG/MAG - Spawanie łukowe w osłonach gazowych jest jednym z najpowszechniej stosowanych procesów wytwarzania konstrukcji spawanych. Proces spawania półautomatycznego polega na stapianiu krawędzi spawanego przedmiotu  i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku elektrycznego jarzącego się między elektrodą w formie litego drutu, a spawanym detalem, w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego.

MIG PULSE - zaawansowana forma spawania, która wykorzystuje najlepsze z form transferu roztopionego materiału elektrody na spawany przedmiot. W przeciwieństwie do zwarć,  spawanie impulsowe nie wytwarza rozprysków ani nie grozi zimnym „dociekiem”. Pozycje spawania w pulsie nie są ograniczone, ponieważ są pochodnymi form globularnych lub natryskowych, a ich użycie jest zdecydowanie bardziej wydajne. Dzięki schłodzeniu procesu łuku natryskowego, pulsacyjny MIG jest w stanie rozszerzyć zakres spawania, a mniejszy wkład ciepła nie powoduje problemu z przepalaniem cienkich materiałów. MIG PULSE jest jednym z najlepszych procesów spawalniczych dla szerokiej gamy zastosowań i rodzajów metalu.

MIG PODWÓJNY PULS - Spawając metodą MIG/MAG z podwójnym  pulsem uzyskujemy wysoki poziom wyglądu lica (efekt łuski). Dodatkowo zastosowanie automatycznego podawania drutu wpływa na wydajność spawania. Metoda MIG/MAG z podwójnym pulsem pozwala na regulację pulsacji prądu (balans pulsu) oraz na dostosowanie prędkości podawania drutu. Dzięki temu doskonalimy wygląd spoiny. Podczas spawania metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem, impulsy prądowe występują w dwóch zakresach. Układ sekwencyjny naszych urządzeń automatycznie łączy dwa poziomy pulsów: gorący i  zimny.

 

Korzyści z zastosowania metody MIG MAG z podwójnym pulsem to:

 

- Spawanie metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem jest szybsze niż metodą TIG.
- Spawanie metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem osiąga wysoką estetykę jak metodą TIG.
- Spawanie metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem powoduje mniejsze odkształcenia niż metodą TIG.

 

 

AUTO - ustawienia synergiczne - automatyczna regulacja parametrów spawania takich jak napięcie i natężenie łuku spawalniczego oraz prędkość podajnika drutu. Za pomocą jednego pokrętła użytkownik reguluje jednocześnie wszystkie wymienione parametry.

 

 

MMA - metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Spawacz podaje elektrodę w miarę jej stapiania do spawanego przedmiotu tak, aby utrzymać łuk o stałej długości i jednocześnie przesuwa jej topiący się koniec wzdłuż linii spawania. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

MMA VRD - dostępna w trybie MMA funkcja VRD (Voltage Reduction Device – moduł redukujący napięcie spoczynkowe (biegu jałowego) obwodu wtórnego urządzenia). Zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza ryzyko porażenia prądem. Funkcja wyłącza i włącza zasilanie spawania, gdy w trakcie spawania zmierzony zostanie opór między końcówkami elektroda - element spawany

 

Dodatkowe funkcje:

 

- Regulacja indukcyjności w metodzie MIG/MAG w zakresie -10 - 10 - Odpowiednio dobrana indukcyjność spawania przyczynia się do zmniejszenia ilości odprysków. Jest ona zależna od średnicy drutu spawalniczego, użytego gazu osłonowego, natężenia prądu i pozycji spawania. Zmniejszenie indukcyjność sprawia, że łuk staje się bardziej stabilny i skoncentrowany, a zwiększenie przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka i zmniejszenia ilości odprysków. Prawidłowo dobrana charakteryzuje się stabilnym łukiem, równomiernym przenoszeniem kropel ciekłego metalu, utrzymywaniem stałego rozmiaru jeziorka spawalniczego oraz charakterystycznym powtarzalnym dźwiękiem bez rozprysków i wybuchów.

 

- Spawanie punktowe SPOT - funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.

 

- zajarzenie łuku poprzez:

  • 2T - dwutakt,
  • 4T - czterotakt,
  • 4Ts - czterotakt special - stosowany do spawania stopów aluminium.

 

- regulacja częstotliwości pulsu w zakresie 0 - 5Hz,

 

- regulacja balansu pulsu w zakresie -10 - 10%,

 

- regulacja parametrów U1, I1 - napięcie łuku oraz natężenie prądu startowego oraz U2, I2 - napięcie i natężenie prądu końcowego, czyli tzw. wypełnianie krateru.


- BURN BACK - funkcja zapobiegająca przytapianiu drutu elektrodowego do końcówki prądowej, poprzez chwilowe wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania. Urządzenie pozwala ustawić czas fuknkcji burn back w zakresie 0-10s.

 

- HOT START - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania zarówno w trybie MMA, jak i MIG/MAG. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

 

- PRE GAS - regulacja czasu wypływu gazu osłonowego przed spawaniem w zakresie 0 - 20s.

 

- POST GAS - regulacja czassu wypływu gazu osłonowego po spawaniu w zakresie 0 - 20s.

 

 

- ANTI STICK - funkcja zapobiegająca przyklejaniu sie elektrody do spawanego materiału w funkcji MMA.

Programy spawania dostępne w trybie synergicznym:

 

 

 

Metoda spawania Rodzaj materiału drutu
Rodzaj gazu osłonowego Średnica drutu [mm] Zakres regulacji prądu spawania [A]
Tryb CO2 - spawanie ciągłe metodą MIG/MAG Fe CO2 0,8 30 - 315
1,0 52 - 315
1,2 70 - 315
Fe Argon 0,8 40 - 315
1,0 60 - 315
1,2 65 -315
Tryb PMIG - spawanie metodą MIG z funkcją pojedynczego pulsu AlSi Argon 1,0 25 - 315
1,2 30 - 315
AlMg Argon 1,0 25 - 315
1,2 30 - 315
CRNI Argon 1,0 45 - 315
1,2 70 - 315
Fe Argon 0,8 35 - 315
1,0 40 - 315
1,2 65 - 315
Tryb DPMIG - spawanie metodą MIG z funkcją podwójnego pulsu AlSi Argon 1,0 25 - 315
1,2 30 - 315
AlMg Argon 1,0 25 - 315
1,2 30 - 315
CRNI Argon 1,0 45 - 315
1,2 70 - 315
Fe Argon 0,8 35 - 315
1,0 40 - 315
1,2

65 - 315

 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 

- Źródło prądu Welder Fantasy model BI-PULSE 321,

- uchwyt spawalniczy MIG/MAG 3m EURO,

- przewód masowy 2,5m,

- przewód elektrodowy 2,5m,

- przyłbica samościemniająca Welder Fantasy 3035/S,

- reduktor CO2/argon z podgrzewaczem,

- 4 rolki podajnika do drutu aluminiowego 1,0mm i 1,2mm,

- 4 rolki podajnika do drutu aluminiowego 1,2mm i 1,6mm,

- 4 rolki podajnika do drutu stalowego 1,0mm i 1,2mm,

- przewód gazu osłonowego,

 

- instrukcję w j.polskim i kartę gwarancyjną.

 

DANE TECHNICZNE:

 

 

Parametr

WF BI-PULSE 321

Zasilanie

Napięcie zasilania [V]

3~400

Częstotliwość [Hz]

50/60

Zabezpieczenie [A]

20

Pobór mocy [kVA]

11,8

Tolerancja wahań zasilania [%]

±10

Zakres prądu spawania MIG/MAG [A]

25 – 315

Zakres prądu spawania MMA [A] 20 - 315

Cykl pracy

60% / 315A

Średnica drutu spawalniczego [mm]

0,8 - 1,2

Typ podajnika

4R

Średnica szpuli z drutem /waga

200mm, 5kg;
300mm, 15kg

Pozostałe

Klasa izolacji

F

Klasa ochrony obudowy

IP21S

Waga [kg]

35

Wymiary wys/szer/dł [mm]

1020 / 440 / 700

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Opinie

Ocena:

Poleć produkt

:
:
: