Moje konto Moje konto

Spawarka 200A Magnum Snake 219 PULS IGBT

750.00
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 5.6 kg

Producent: Magnum

Opis produktu Spawarka 200A Magnum Snake 219 PULS IGBT

Urządzenie SNAKE 219 Puls IGBT jest spawarką przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania stali i innych spawalnych metali metodą MMA. 

Dla uzyskania jak najlepszych osiągów i niezawodności urządzenie wytwarzane jest zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami, co zapewnia mu znakomite parametry spawalnicze. Posiada wbudowany układ zabezpieczający przed przegrzaniem, przeciążeniem, niestabilnością zasilania, a także hot start, anti stick, arc force, VRD i przede wszystkim funkcja PULS. Spawarka umożliwia spawanie metodą MMA (opcja TIG Lift), uważaną za jedną z najbardziej uniwersalnych w spawalnictwie. Wykorzystuje się ją w szeroko rozumianej branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Metoda MMA znajduje zastosowanie także w niewielkich warsztatach naprawczych. Spawanie odbywa się przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. SNAKE 219 Puls można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W niewielkim zakresie i w rzadkich przypadkach znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium i jego stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. Minimalna grubość spawanego materiału wynika z umiejętności spawającego przyjmuje się, że jest to 1,5 mm.

 

SNAKE 219 Puls IGBT ze względu na swoją niespotykaną w urządzeniach MMA funkcję PULS, dedykowana jest do spawania stali nierdzewnych. Wygląd i jakość połączenia jakie można uzyskać jest zbliżony do spoiny wykonanej metodą TIG.

Funkcja PULS polega na tym że prąd spawania zmienia się skokowo pomiędzy dwiema różnymi wartościami prądu spawania z określoną częstotliwością. Dodatkowo można jeszcze ustawić balans, czyli stosunek procentowy tych wartości.

 



Spawarkę można użytkować w warunkach stacjonarnych i terenowych, oraz wykonywać wszelkiego rodzaju prace warsztatowe, naprawcze, budowlane itp.
Spawarka zapamiętuje ostatnie ustawienia – funkcji puls fabrycznie jest ustawiona pod elektrodę 3,25 mm.

Testy praktyczne wykazały że optymalne ustawienia do spawania stali nierdzewnej elektrodą nierdzewną typu E 308L-16 o średnicy 3,25 mm to:

Prąd spawania szczytowy ps: 150 [A]
Prąd spawania bazowy pb: 60 [A]
Balans ba: 50 [%]
Częstotliwość: 3 [Hz].


Powyższe ustawienia są tylko ustawieniami orientacyjnymi. Dany materiał i dana elektroda może wymagać innych ustawień, do których należy dojść metodą prób i błędów.
Powyższe ustawienia można też wykorzystać przy spawaniu stali „czarnej” i uzyskać połączenie wysokiej jakości.

Zasilanie 230 [V] / 50 [Hz]
Pobór mocy max. ~6,5 [kW]
Wymagane zabezpieczenie 25 [A]
Prąd spawania MMA 20-200 [A]
Napięcie biegu jałowego 74 [V]
Napięcie biegu jałowego z VRD 13 [V]
Sprawność 60 %
Klasa ochrony obudowy IP21S
Klasa izolacji F
Waga 5,6 [kg]

   
 

W komplecie znajduje się:

  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Pasek do przenoszenia spawarki
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 Poniżej link do filmu pokazującego mozliwości Snake 219 PULS IGBT:

Masz pytania?

:
:
:
:

Opinie

Ocena:

Poleć produkt

:
:
: