Moje konto Moje konto

Reduktor do tlenu GCE

215.00
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1.2 kg

Producent: GCE

Opis produktu Reduktor do tlenu GCE

Bardzo solidna konstrukcja reduktora do tlenu firmy GCE.

 

ZALETY:

- wysoka odporność na korozję dzięki dodatkowym warstwom zabezpieczonym proszkowo

- precyzja działania, membrana o średnicy ponad 50mm

- szeroki manometr 63 mm zapewniający łatwość odczytu

- 2-letnia gwarancja

- zapewnia stabilny przepływ gazu bez względu na poziom wyczerpania butli

- wyprodukowane zgodnie z PN-EN ISO 2503

- idealny wybór zarówno dla przemysłu, jak i do warsztatów

 

ZASADY PRACY REDUKTORA
Reduktor ciśnienia utrzymuje ciśnienie wylotowe poprzez automatyczne modulowanie poziomem otwarcia zawora redukcyjnego reduktora i dławienie strumienia gazu.
Przez zmianę wielkości powierzchni otwarcia zmienia się ciśnienie wlotowe i szybkość przepływu na wylocie, ciśnienie spada poprzez pracę zawora redukcyjnego służącego utrzymaniu ciśnienia na wylocie na stosunkowo stałym poziomie i niezależnie od pozostałej zawartości gazu w butli oraz - w pewnym stopniu - niezależnie do ilości zużytego gazu.


Otwarcie lub zamykanie zaworu jest napędzane i uruchamiane przez równoważenie się sił na membranie reduktora. Idealnie wszystkie siły wywołane warunkami ciśnienia panującego wewnątrz i siłami generowanymi przez ściskanie sprężyny stają się doskonale wyważone i gniazdo zaworu pozwala przechodzić do komory niskiego ciśnienia tylko żądanej ilości gazu powodując, że strumień gazu jest pod stałym ciśnieniem. W rzeczywistości wszystkie warunki ulegają wahaniom i wrzeciono zaworu nieustannie przesuwa się w górę lub w dół w celu odzwierciedlenia
zmieniających się warunków i odpowiedniego sterowania otwarciem. Z tego powodu, właściwy wzór membrany, właściwy dobór geometrii zaworu i wysoka jakość materiałów decydują o funkcjonalności reduktora i jego niezawodności. GCE wykorzystuje swoje ponad 70-letnie doświadczenie w pracy z reduktorem w celu optymalizacji projektu produktu i wyboru optymalnych rozwiązań technicznych.

Reduktory GCE są solidnymi i trwałymi urządzeniami, ale właściwa obsługa, konserwacja i pielęgnacja są niezbędne dla ich bezpiecznego i niezawodnego działania. Przeczytaj i przestrzegaj wszystkich zaleceń wymienionych w instrukcji obsługi, która jest dostarczona razem z produktem.

 

 

  • max ciśnienie wlotowe: 200bar
  • ciśnienie robocze:0-10bar
  • max przepustowość: 30m3/h
  • gwint na butlę: 3/4"
  • gwint na wąż: 1/4"
  • w zestawie końcówka na wąż 6mm


 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Opinie

Ocena:

Poleć produkt

:
:
: